НАЦІОНАЛЬНА АСОЦІАЦІЯ ПАТЕНТНИХ ПОВІРЕНИХ УКРАЇНИ


NAPA has established a charity fund (CF "NAPA") designed specifically to support of IP sphere 

click here to #supportukraine

29.11.2023 о 18:00 відбудуться Загальні збори ГО «НАПА».

Засідання відбудеться онлайн на платформі ZOOM, яка дозволяє провести голосування за рішення Загальних зборів.

Участь у Загальних зборах беруть всі члени НАПА особисто або через уповноваженого представника за довіреністю у простій письмовій формі, яку просимо завчасно надіслати за адресою [email protected]. Кожен член НАПА має один голос.

Порядок денний

1. Заслуховування звіту Правління НАПА за 2023 рік та затвердження звітності за 2022 рік

2. Затвердження напрямків роботи НАПА на 2024 рік

3. Підтвердження рішень щодо обрання голови Правління НАПА

4. Обрання членів Правління НАПА

5. Обговорення розміру членських внесків на 2024 рік

6. Обговорення кодексу етики для патентних повірених.

Інструкції щодо голосування, форма для голосування та посилання на захід будуть надіслані перед засіданням.

Пропозиції до порядку денного приймаються за електронною поштою [email protected] до 10.11.2023.

11.11.2022 проведення Загальних зборів та обрання нового складу керівного органу та його голови


11.11.2022 о 10:00 відбудуться Загальні збори ГО «НАПА».

Засідання відбудеться онлайн на платформі ZOOM, яка дозволяє провести голосування за рішення Загальних зборів.

Участь у Загальних зборах беруть всі члени НАПА особисто або через уповноваженого представника за довіреністю у простій письмовій формі, яку просимо завчасно надіслати за адресою [email protected]. Кожен член НАПА має один голос.

Порядок денний

1. Заслуховування звіту Правління НАПА за 2021 - 2022 рік та затвердження звітності за 2021 рік

2. Затвердження напрямків роботи НАПА на 2023 рік

3. Обрання голови Правління НАПА

4. Обрання членів Правління НАПА

5. Обговорення розміру членських внесків на 2023 рік

Форма для реєстрації:  https://forms.gle/XdzXmNZzZ84KsomC9 

Інструкції щодо голосування та посилання на захід будуть надіслані перед засіданням.

Пропозиції до порядку денного приймаються за електронною поштою [email protected] до 01.11.2022

Щодо проведення Загальних зборів та обрання нового складу керівного органу та його голови


Шановні НАПівці!

Наша асоціація діє вже майже два роки! А це означає, що спливає дворічний термін дії повноважень членів та Голови Правління Організації. Ми вже плануємо проведення Загальних зборів, на яких будемо обирати новий склад керівного органу та його голову. 

Усіх, хто бажає активно працювати над розвитком та функціонуванням НАПА у наступні два роки, просимо до 3 жовтня (включно) подати свої кандидатури. Заявки просимо надсилати на пошту [email protected] із зазначенням теми листа «Кандитат на посаду члена Правління НАПА» та/або «Кандитат на посаду Голови Правління НАПА». До листа необхідно додати:

-  Стислу біографію кандидата.

-  Програму кандидата із зазначенням пріоритетних напрямків розвитку Організації та своєї ролі у процесі досягнення поставлених цілей.

Сподіваємось на вашу активність та щире бажання спільно, професійно та прозоро представляти інтереси патентних повірених України! 


Щодо протидії фінансування збройної агресії російської федерації проти України


Шановні члени Національної асоціації патентних повірених України!

НАПА одержано інформацію від правоохоронних органів, що ними вживаються заходи, спрямовані на протидію фінансуванню збройної агресії російської федерації проти України, в тому числі національний сфері інтелектуальної власності.

Кабінетом Міністрів України з метою забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку з військовою агресією російської федерації 03.03.2022 прийнято постанову № 187 «Про забезпечення захисту національних інтересів за майбутніми позовами держави Україна у зв’язку із військовою агресією Російської Федерації (далі – Постанова).

Пунктом 1 Постанови встановлено до прийняття та набрання чинності Законом України щодо врегулювання відносин за участю осіб, пов’язаних з державою-агресором, мораторій (заборону) на:

1) виконання, у тому числі в примусовому порядку, грошових та інших зобов’язань, кредиторами (стягувачами) за якими є Російська Федерація або такі особи (далі - особи, пов’язані з державою-агресором):

громадяни Російської Федерації, крім тих, що проживають на території України на законних підставах;

юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства Російської Федерації;

юридичні особи, створені та зареєстровані відповідно до законодавства України, кінцевим бенефіціарним власником, членом або учасником (акціонером), що має частку в статутному капіталі 10 і більше відсотків, якої є Російська Федерація, громадянин Російської Федерації, крім того, що проживає на території України на законних підставах, або юридична особа, створена та зареєстрована відповідно до законодавства Російської Федерації.

Пунктом 2 Постанови передбачено, що правочини (у тому числі довіреності), укладені з порушенням мораторію, визначеного пунктом 1 цієї постанови, у тому числі якщо ними передбачається відповідне відчуження у майбутньому, є нікчемним.

На підставі даних норм правоохоронні органи роблять висновок, що представництво патентними повіреними перед НОІВ резидентів російської федерації (фізичних та юридичних осіб) чинним законодавством України заборонено, а в діях патентних повірених, які свідомо порушують норми вказаної постанови, можуть міститися окремі ознаки кримінального правопорушення, передбаченого статтею 111-1 Кримінального кодексу України.

Правоохоронні органи просять врахувати дане роз’яснення в роботі з метою попередження нанесення шкоди національним інтересам України.


01.07.2022 відбувся ONLINE ФОРУМ "Інтелектуальна власність: потенціал відновлення України"

Захід об’єднав представників усіх гілок влади, відомих патентних повірених, адвокатів, судових  експертів та науковців, які переконані, що перемога та відновлення України можливі завдяки інноваційному розвитку та інтелектуальному капіталу нашої держави.

Повномасштабна збройна агресія росії проти України з особливою гострою проявила проблеми ір-сфери, виявила неспроможність менеджменту державної системи правової охорони інтелектуальної власності запропонувати механізми підтримки та захисту українських винахідників, правовласників та представників креативних індустрій.

Зусиллями Парламенту вдалось створити правові засади зменшення руйнівного впливу збройної агресії на сферу інтелектуальної власності, забезпечити дотримання прав інтелектуальної власності в Україні.

В той же час, без проактивної позиції виконавчої влади ір-сфера в умовах війни занепадатиме критично швидко, що завдасть непоправної шкоди  національній безпеці України. 

Першочерговими та невідкладними заходами, які необхідно здійснити для зупинення деградації ір-сфери є:

І. Реформа публічного управління:

- завершити створення Національного органу інтелектуальної власності: публічні послуги у сфері інтелектуальної власності мають надаватись швидко, прозоро, компетентно та діджиталізовано;

- зупинити звільнення експертів та залучити до НОІВ професійні кадри;

- утворити органи НОІВ, визначені законом.

ІІ. Забезпечити доступ до професії патентний повірений:

- провести атестацію патентних повірених;

- оновити законодавство про патентних повірених.

ІІІ. Спільно з професійною спільнотою розробити та прийняти підзаконні та методичні акти з питань промислової власності:

- правила складання заявок та проведення експертизи;

- положення про державні реєстри, тощо.

ІV. Запустити роботу Вищого суду з питань інтелектуальної власності:

- прийняти законодавство про Вищий суд з питань інтелектуальної власності;

- завершити конкурсні процедури до Вищого суду з питань інтелектуальної власності.

V. Активізувати роботу правоохоронних органів:

- повноваження органу досудового слідства у справах про незаконне використання торговельних марок перейшли від національної поліції України до Бюро економічної безпеки. Новий орган – це завжди виклик, адже треба сформувати кращі практики роботи, що є нагальним завданням для фахової спільноти.

- митниця. З метою недопущення  незаконної торгівлі (реалізації) контрафактних товарів, які надійшли в Україну як гуманітарна допомога, є ініціатива по запровадженню обов’язку суб’єктів господарювання при реалізації будь-якого імпортного товару на українському фізичному ринку та в Інтернеті мати копію митної декларації, за якою такий товар був імпортований, або її номер. Спільне завдання – забезпечувати простежуваність товарів, але не створювати надмірних обов’язків для добросовісних суб’єктів господарювання.  

Професійна спільнота сфери інтелектуальної власності покладає високі сподівання на оновлений менеджмент профільного департаменту Міністерства економіки України, висловлює підтримку та підтверджує свою готовність допомагати в реалізації поставлених завдань.

Організатори дякують усім спікерам та учасникам Форуму, за активну участь, коментарі та пропозиції.

І головне, спільнота ір-сфери висловлює глибоку вдячність Збройним Силам України, а також членам Національної асоціації патентних повірених України та Національної асоціації адвокатів України, які героїчно захищають Україну, волонтерам та всім, допомагає в Україні в боротьбі проти агресора.

Саме завдяки Вам стають можливими такі заходи, плани та дії з відновлення України!  

Україна переможе!

Р.S. Відео Форуму можна переглянути за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=ku1ru7PJxcY

ONLINE ФОРУМ "Інтелектуальна власність: потенціал відновлення України"

Національна асоціація патентних повірених України спільно з Науково-дослідний інститут інтелектуальної власності, Національна асоціація адвокатів України /Ukrainian National Bar Association та Вища школа адвокатури НААУ організовують захід на якому представники парламенту та виконавчої влади, судових та правоохоронних органів, судово-експертних установ, наукових установ та правових шкіл, адвокати і патентні повірені, та інші провідні експерти сфери, проаналізують сучасний стан сфери інтелектуальної власності та ключових індустрій, окреслять стратегічне бачення розвитку сфери та її ресурсні можливості для відновлення України. 

Ознайомитися із програмою форуму також можна у текстовому документі за посиланням: https://bit.ly/3zXUiXV 

Запрошуємо! https://us02web.zoom.us/.../tZUvcu2gpzspG9zi18PpiidMB0Qxh...25.03.2022 НАПА повторно звернулась до INTA

НАПА просить призупинити членство в INTA професіоналів з Росії та Білорусі


16.03.2022 Відповідь ВОІВ на перше звернення від НАПА

Ми готові звернутися до кожної із держав-членів ВОІВ із проханням підтримати вимоги України і про припиненню членства росії у ВОІВ, і у припиненні будь-яких заходів за участю представників країни-агресора.  Міністерство економіки України повідомило нас, що власне аналогічне звернення до ВОІВ  профільним міністром Yulia Svyrydenko вже направлено.  

16.03.2022 Звернення до Укрпатенту та Мінекономіки щодо форс-мажорних обставин

НАПА відправила два листи до Мінекономіки та Укрпатенту щодо зупинення строків вчинення дій, пов'язаних з правами інтелектуальної власності, а також з проханням роз'яснити чи вимагатиме Укрпатент сплачувати збори за поновлення та продовження строків 

15.03.2022 Звернення до Національного банку України щодо сплати державного мита

Сплата державного мита  іноземній валюті і так була непростим завданням. Але тепер фактично стала можливою лише через Укрексімбанк, хоча прямих заборон для цього не має.

Валютні надходження так само важливі для держави і для бюджету. National Association of Patent Attorneys of Ukraine звернулася до Національного банку України із проханням забезпечити виконання таких валютних переказів.

Дякуємо за ініціативу та за допомогу у підготовці проекту члену НАПА Dmytro Romanenko

13.03.2022 Звернення до REACT - організації по боротьбі з контрафактом

НАПА звернулась до React - організації по боротьбі з контрафактом з проханням:

1) поширювати інформацію про воєнні злочини Російської Федерації, які вчиняються в Україні;

2) припинити співпрацю з російськими юридичними фірмами;

3) блокувати участь представників російської федерації у професійних організаціях та заходах, організованих React;

4) закликати всіх учасників React припинити свою діяльність у росії та з російськими фізичними та юридичними особами;

5) зробити публічну заяву із засудженням війни росії проти України та припинити співпрацю з юридичними фірмами в росії

12.03.2022 Повторне звернення до ВОІВ щодо позбавлення росії статусу міжнародного пошукового органу та органу міжнародної попередньої експертизи

Повторно звернулися  із листом до Всесвітньої організації інтелектуальної власності щодо позбавлення росії статусу міжнародного пошукового органу та органу міжнародної попередньої експертизи, припинення всіх заходів ВОІВ у росії, виключення учасників з росії з усіх заходів ВОІВ.

Звернення 170 членів National Association of Patent Attorneys of Ukraine підтримано відомими членами спільноти сфери інтелектуальної власності.  Anna Shtefan Костянтин Зеров Олег Чернобай  Юлия Иськова Mykhailo Yudin Dima Gadomsky та вся практика інтелектуальної власності  Axon Partners Сьогодні все, що ми робимо - спільна справа!06.03.2022 Звернення до НАТО із підтримкою загальноукраїнської вимоги закрити небо над Україною 

Психологи кажуть, що з десятого дня війни люди входять в стан депресії. Коли нічого не хочеться і здається, що все дарма. Але це не про українців. Ми будемо використовувати будь-який шанс для захисту України, навіть найпримарніший.

Звернулись до НАТО із підтримкою загальноукраїнської вимоги закрити небо над Україною.


04.03.2022 Звернення до патентних повірених світу

Ми не зупинимося. Ми будемо планомірно і ретельно працювати над тим, щоб для російської федерації, країни-агресора, не залишилося місця у світі інтелектуальної власності.

Просимо ВОІВ позбавити Росію статусу міжнародного пошукового органу та органу міжнародної експертизи. Представництво ВОІВ в Москві має припинити своє існування. Представництво ВОІВ - в Україну!

02.03.2022 Звернення до ВОІВ щодо позбавлення росії статусу міжнародного пошукового органу та органу міжнародної експертизи

Ми не зупинимося. Ми будемо планомірно і ретельно працювати над тим, щоб для російської федерації, країни-агресора, не залишилося місця в світі інтелектуальної власності.

Просимо ВОІВ позбавити Росію статусу міжнародного пошукового органу та органу міжнародної експертизи. Представництво ВОІВ в Москві має припинити своє існування. Представництво ВОІВ - в Україну!

01.03.2022 Звернення до Укрпатенту та Мінекономіки щодо обчислення строків у воєнний час

Ніде правди діти: в ці складні часи кожного з нас переслідує тривога.

Ми переживаємо за рідну Україну, за всіх тих, хто боронить нас в ЗСУ та теробороні, за життя та здоров'я своє та своїх близьких, за своїх домашніх улюбленців та домівки. А ще - за свою роботу, адже кожен з нас представляє інтереси своїх довірителей.

Щоб трошки зменшити цей тягар, National Association of Patent Attorneys of Ukraine звернулася до Укрпатенту та Мінекономіки з пропозиціями щодо обчислення строків  у воєнний час.

27.02.2022 Открытое обращение к патентным поверенным Российской Федерации

Ми все ще не полишаємо надії, що до наших колег з Російської Федерації теж можна звертатися саме так.

Звертаємося до патентних повірених Російської Федерації із вимогою засудити дії агресора володимира путіна. Розішлемо цей лист максимальній кількості російських патентних повірених особисто. Далі вони мають зробити вибір: залишитися з усім цивілізованим світом і Україною або підтримати військові злочини свого очільника і залишитися на самоті.

У будь-якому випадку - все буде Україна!

28.02.2022 Открытое обращение к патентным поверенным Республики Беларусь

Беларусь - мы обращаемся к Вам!

Мы знаем, как Вам тяжело. Мы в курсе, что вчера Минск вышел в поддержку Украины в войне с Россией, развязанной агрессором владимиром путиным, и знаем, что 800 из Вас арестовали те, кого Вы называете "гестаповцами".

Тем не менее, если Вы не хотите, чтобы Ваши "гестаповцы" продолжали проверять Ваши телефоны на улице и бить Вас берцами; если Вы хотите жить в мире, а не в изгнании вдвоем с Россией - время говорить!

Открытое обращение к белорусам. Ждем Вашей поддержки и публичного осуждения действий российского агрессора владимира путина и самопровозглашенного диктатора александра лукашенко.


26.02.2022 Звернення до РНБО

Звертаємося до РНБО з проханням введення нових санкцій проти країни-агресора. Вважаємо, що всі можливі дії - на часі. Народу Російської Федерації час зрозуміти, що їх очільник веде їх у прірву світової ізоляції. 

26.02.2022 Letter to national intellectual property offices

National Association of Patent Attorneys of Ukraine calls on national intellectual property offices, international organizations in the field of intellectual property and law, patent and law firms regarding war of Russia against Ukraine - world against all democratic world. Agressors shall not fees themselves comfortable wherever in the world! 

26.02.2022 Відкритий лист до Міністра закордонних справ України 

Відкритий лист до  Міністра закордонних справ України Дмитра Кулеби.

Борімося із ворогом всіма можливими способами. Хай представникам країни-агресора буде дуже некомфортно жити у світі. Світ - за Україну!

26.02.2022 Звернення до Мінекономіки

Відкритий лист до Першого віце-прем'єра України - Міністра економіки України Юлії Свириденко. Санкції проти РФ. 

Борімося із ворогом всіма можливими способами. Хай представникам країни-агресора буде дуже некомфортно жити у світі.


24.02.2022 Звернення до членів НАПА


Люба спільнота НАПА!

Сьогодні ми прокинулися в стані війни. Важко було повірити в ракетні обстріли мирних міст у 21 сторіччі. Довелось.

Але! Ми віримо в Україну, в Збройні сили України, в кожного з нас. Переконані, що кожен на своєму місці зробить все можливе для захисту себе і своїх близьких, для відновлення миру і повернення до нормального життя.  Ми сильні, тому що ми - разом!

Просимо кожного зберігати спокій і зважено планувати свої дії. Мінімальний запас речей, документи, зв'язок з близькими, інформація про сховища  - це те, що кожен повинен мати під рукою.

А ще поруч буде НАПА. Залишаємося на зв'язку у телеграм-каналі, також додатково створимо групу в ФБ. Негайно пишіть, якщо Вам потрібна допомога або просто моральна підтримка. Телефон для оперативного зв'язку: +380503571605.

Цей пост будемо оновлювати корисною інформацію. 

Тримаймося, і ми переможемо! Слава Україні! Героям слава!

12.11.2021 о 16:00 відбудуться Загальні збори ГО «НАПА».

Засідання відбудеться онлайн на платформі ZOOM, яка дозволяє провести голосування за всі рішення Загальних зборів.

Участь у Загальних зборах беруть всі члени НАПА особисто або через уповноваженого представника за довіреністю у простій письмовій формі, яку слід завчасно надіслати за адресою info @ napa.org.ua. Кожен член НАПА має один голос.

Порядок денний

1. Заслуховування звіту Правління НАПА за 2020 - 2021 рік та затвердження звітності за 2020 рік;

2. Затвердження напрямків роботи НАПА на 2022 рік;

3. Формування складу Наглядової ради;

4. Прийняття рішення щодо формування місцевих осередків асоціації;

5. Створення комітетів НАПА;

6. Обговорення розміру членських внесків на 2022 рік;

7. Направлення пропозицій щодо Дня патентного повіреного .

Форма для реєстрації: https://forms.gle/Br8ivhDCfoGPu3fk8

Всі інструкції щодо голосування та посилання на захід будуть Вам надіслані перед проведенням засідання.

Пропозиції до порядку денного приймаються за електронною поштою info @ napa.org.ua  до 01.11.2021


НАПА вітає всіх з Міжнародним днем інтелектуальної власності!

Цього року Всесвітня організація інтелектуальної власності всю увагу зосередила на малих і середніх підприємствах (МСП), які, на думку Генерального директора ВОІВ Дарена Танга, є «неоспіваними героями» світової економіки та стануть локомотивом економічного зростання на етапі виходу з епідеміологічної кризи 

Детально за посиланням https://www.wipo.int/pressroom/ru/articles/2021/article_0004.html

Головною метою Організації є 

здійснення прав та інтересів, задоволення економічних, культурних, соціальних та інших інтересів у сфері інтелектуальної власності

Основними напрямами діяльності Організації є:

сприяння діяльності фахівців у сфері інтелектуальної власності, патентних повірених

сприяння розвитку інституту патентних повірених в Україні

участь в установленому порядку в формуванні в Україні професійного ринку послуг у сфері інтелектуальної власності

сприяння підвищенню професійного рівня фахівців у сфері інтелектуальної власності, в тому числі патентних повірених

сприяння захисту особистих прав і інтересів членів Організації при здійсненні їх професійної діяльності

сприяння розширенню міжнародних зв'язків в галузі правової охорони інтелектуальної власності

взаємодія з іншими об'єднаннями фахівців, що працюють у сфері інтелектуальної власності

представлення інтересів членів Організації в їх відносинах з органами державної влади України, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями, фізичними особами

забезпечення відповідальності членів Організації перед споживачами послуг, що надаються її членами

сприяння врегулюванню суперечок і розбіжностей, які можуть виникнути між членами Організації

встановлення і підтримання зв'язку із зацікавленими неурядовими національними та міжнародними організаціями для реалізації цілей Організації

участь в установленому порядку в обговоренні проєктів законів та інших нормативно-правових актів у галузі правової охорони інтелектуальної власності в Україні, підготовка пропозицій та рекомендацій з питань удосконалення чинного законодавства, а також проведення незалежних громадських експертиз проєктів нормативно-правових актів

розробка і встановлення стандартів і правил діяльності фахівців у сфері інтелектуальної власності,  патентних повірених, включаючи норми професійної етики, а також контроль над дотриманням вимог зазначених стандартів і правил

сприяння підвищенню рівня ділової та професійної підготовки своїх членів в галузі правової охорони інтелектуальної власності шляхом проведення семінарів, конференцій, симпозіумів, практичних занять, в тому числі за участю іноземних фахівців

участь у професійній підготовці та атестації патентних повірених

взаємодія в установленому порядку з ЦОВВ, НОІВ та іншими органами державної системи правової охорони інтелектуальної власності, підприємствами, установами, організаціями, які здійснюють повноваження у сфері інтелектуальної власності, у сфері розвитку правової охорони і захисту інтелектуальної власності, а також при здійсненні атестації патентних повірених і контролю за їх професійною діяльністю відповідно до чинного законодавства України

підготовка, видання та розповсюдження періодичних, довідкових, інформаційних та методичних матеріалів в галузі правової охорони і захисту інтелектуальної власності;

організація заходів в сфері правової охорони і захисту інтелектуальної власності, а також участь в міжнародних конгресах, конференціях, симпозіумах, виставках та інших заходах для досягнення цілей своєї діяльності

Спільно, професійно, прозоро